Somali Büyükelçiliği Ankara

Somali Federal Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ankara

 

Somali Büyükelçiliği Ankara Adres: Reşit Galip Caddesi, No: 100, Gaziosmanpaşa / ANKARA

 

Somali Büyükelçiliği Ankara Telefon: (312)

 

Somali Büyükelçiliği Ankara Faks: (312)

 

Somali Büyükelçiliği Ankara E mail: somemb.ankara@gmail.com/info@somaliembassytr.org

 

Somali Büyükelçiliği Ankara, Resmi Web Sitesi: www.somaliembassy.org

 

Somali Büyükelçiliği Ankara Çalışma Saatleri: Pazartesi, Cuma

 

Somali Büyükelçiliği Ankara, Büyükelçi: Bay Mohamed Mursal Sheikh ABDİRAHMAN / 5 Temmuz 2012

 

Somali Büyükelçiliği Ankara, Büyükelçi: Bayan

 

Somali Büyükelçiliği Ankara, Başkatip: Bay Abdülkadir Mohamed NUR / 6 Ekim 2010

 

Somali Büyükelçiliği Ankara Tatil Günleri,
 

Somali Büyükelçiliği Ankara, Türkiye resmi tatillerinin yanı sıra Somali resmi tatilleri olan günlerde de hizmet vermemektedir.

 

Somali Büyükelçiliği Ankara İlçe / Semt: Gaziosmanpaşa

 

Somali Büyükelçiliği Ankara Görev Bölgesi: Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Karabük

 

Somali Büyükelçiliği Ankara Görevleri: Türkiye Somali Büyükelçiliği, Somali’yi Türkiye’de temsil etmekte olan Somali devletinin en resmi temsilcisidir. Somali Büyükelçiliği Ankara, Somali’yi Türkiye’de hükümet ve ilgili kuruluşlar düzeyinde temsil etmektedir. Türkiye Somali Büyükelçiliği Türkiye’de bulunan Somali vatandaşlarının tüzel kişiliklerini, hak ve menfaatlerini koruma ve iyileştirme yönünde faaliyetlerini sürdürürken Somali’yi, Türkiye ile olan dostluk, siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkilerini başarılı bir seviyede tutmaktadır.

Somali Büyükelçiliği Ankara Çevresinde Gezilecek Yerler
Türkiye Somali Büyükelçiliği Ankara’nın, Gaziosmanpaşa semtinde bulunmaktadır. Ankara’nın Gaziosmanpaşa semti Türkiye ile diplomatik ilişkileri bulunan ülkelerin temsilciliklerine ev sahipliği yapan bir semt olurken Gaziosmanpaşa’nın Sokak ve caddelerinde birbirinden farklı çok sayıda yabancı dil konuşulmaktadır. Somali Büyükelçiliği Ankara Adresine, şehrin her noktasından ulaşım imkânı oldukça kolay olurken, Kızılay Meydanı yakın ve zaman geçirilebilecek bir yer. Ankara Oyuncak Müzesi, Zağfiran Hanı, Augustus Tapınağı ve Kurtuluş Savaşı Müzesi ise yine Somali Konsolosluğu Ankara adresine kısa mesafededir. Ayrıca Ankara ile özdeşleşmiş olan Kuğulu Park ve Tunalı Hilmi Caddesi yine bu bölgede yer alır.

Somali Büyükelçiliği Ankara Çevresinde Bulunan Bazı Oteller: Dedeman Ankara, Divan Ankara, Ramada Ankara, Ankara Hilton SA, Rixos Grand Ankara

Somali Büyükelçiliği Ankara'ya Nasıl Gidilir?
 

Somali Büyükelçiliği Ankara Gitmek İçin Bazı Otobüs Numaraları,
 

Ego 115 – Opera – Birlik Mahallesi

Ego 135 – Oran Sitesi – Ulus

Ego 112 – Kızılay – Gaziosmanpaşa

Ego 413 – Altınpark – Çankaya

Ego 113 – Opera – Birlik Mahallesi

Ego 413-3 – Altınpark – Çankaya

Ego 408 – Güneşevler – Hasköy – S.Lojmanları

Ego 188 – Oran Sitesi – Keçiören

Ego 388 - Opera – Yukarı Ayrancı – Küçükesat

Ego 318 - Bağcılar – Ulus

Ego 160 – Opera – Kızılay – Esat Caddesi, Seyranbağları
 

Not: Somali devletinin Türkiye’de bulunan ve Türkiye ile kurdukları ilişkinin en resmi temsilcisidir Somali Büyükelçiliği Ankara. Türkiye Somali Büyükelçiliği ülkesini, Türkiye’ de hükümetler düzeyinde temsil ederken aynı zamanda Somali Büyükelçiliği Ankara Gaziosmanpaşa, Türkiye’de bulunan Somali vatandaşlarının tüzel kişiliklerini, hak ve menfaatlerini iyileştirme üzerine faaliyetler de de bulunmaktadır. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti devleti ile iyi niyet, dostluk ve ticari ilişkilerin gelişmesini yönünde girişimlerde bulunur.

Türkiye Somali Büyükelçiliği bünyesinde bulunan Somali Konsolosluk vize bölümü ise Somali vizesi işlemlerinin organize edilip yürütülebileceği bir temsilciliktir. Türkiye Somali Büyükelçiliği Konsolosluk bölümünde Somali vize işlemleri, Somali vize başvuru formu, Somali vize ücretleri, Somali Turistik, ticari ve aile ziyareti vizeleri hakkında bilgi edinebilir işlemlerde bulunabilirsiniz.
Somali Konsolosluğu resmi web sitesi: www.somaliembassy.org

Somali Konsolosluğu Resmi Web Sitesi Değildir