Somali Ticari Vize

Somali Ticari Vize

Somali Konsolosluğu, Somali Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

1 - Pasaport

2 - Somali vize başvuru formu

3 - Somali vize talep dilekçesi

4 - 2 adet biometrik fotoğraf

5 - Pasaport ve nüfus cüzdanı fotokopisi

6 - Somali şirketinden alınmış davetiye mektubu

7 - 3. bir kişi tarafından başvuru yapılacak olması halinde noter onaylı Vekaletname yazısı

Somali Konsolosluğu, Somali Ticari Vize

Somali ticari vizesi, Somali Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan kısa süreli bir Somali vizesi kategorisidir. Somali ticari vizesi maksimum 90 gün olarak verilirken Somali ticari vizesi, sadece Somali ticari bir faaliyet yürütebilmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda Somali ticari vize, Somali'de fuar ziyaret edebilmenizi, Somali'de iş görüşmesinde bulunabilmenizi de sağlayacaktır. Somali ticari vizesi ile Somali'de çalışma, iş başvurusunda bulunma ve Somali'de iş yeri açma gibi bir hakkınız ise bulunmamaktadır.

Somali ticari vize işlemleri için en önemli prosedür ise Somali'den almanız gereken davetiye yazısıdır. Bu davetiye yazısı Somali'de ziyaret edecek olduğunuz şirketten alınması gerekirken, davetiye yazınızın olmaması halinde Somali ticari vize alma imkânınız bulunmaz.

Somali Konsolosluğu, Somali Ticari Vize Alımı

Somali ticari vize alabilmek için Somali Konsolosluğu'nun belirlemiş olduğu Somali ticari vize uyum koşullarının eksiksiz olarak yerine getirilmesi gerekmektedir. Somali ticari vizesi alabilmek için öncellikle vize uyum koşullarının eksiksiz olarak tamamlanması gerekirken, tamamlanamayan her evrak ve belge Somali ticari vize alımınıza engel oluşturacaktır. Somali ticari vizesini Somali Konsolosluğuna yapılan şahsi başvurularla ve Somali vize işlemleri için çalışmalar yürüten temsilciliklerle alabilirsiniz.

Somali Konsolosluğu, Somali Ticari Vize Davetiyesi

Somali'ye gidecek kişinin adı, soyadı, doğum tarihi ve pasaportuna dair göstergeler

Seyahat içeriğini nelerin oluşturduğu ve referans olan kişi tarafından masrafların karşılanacağına dair dokümanlar

Somali Ticari Vize Başvuru Dilekçesi

Somali ticari vize başvuru sahibinin adı, soyadı, bilgileri, iş yerindeki görevi ve ziyaretinin içeriği yine ziyaret edeceği şirketin ismi, hangi tarihler arasında bu şirketi ziyaret edeceği ve vize bitiş tarihinden önce geri dönüleceğine dair taahhüt halinde olmalıdır.

Somali Konsolosluğu, Somali Ticari Vize Başvuru Formu

Somali vize başvuru formu, Somali Konsolosluğu'nun başvuru sahibi hakkında bilgi edinebilmesini sağlayan bir belgedir. Somali vize başvuru formu, vize başvuru sahiplerinin Somali Konsolosluğu ile iletişime geçtiğinizi gösterirken, Somali vize başvuru formu büyük harfle, okunaklı ve başvuru evraklarınızda vermiş olduğunuz bilgilerle uyum gösterir şekilde doldurmalıdır. Somali vize başvuru formunu İngilizce ve Türkçe olarak doldurabilirsiniz.

Somali Ticari Vize İşlemleri İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Somali ticari vize işlemleri sırasında dikkat etmekte yarar sağlayabilecek hususlar şöyledir; Somali Konsolosluğu evraklarınızı ve evraklarınızın içeriğini göz önünde bulunduracaktır. Somali ticari vize başvuruları işveren ve SSK çalışanı olarak yapılırken, Somali ticari vize başvuruları sırasında seyahat tarihinizin bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaportlar kullanılmalıdır. Ayrıca seyahat tarihinizden maksimum 15 gün önce başvuru işlemlerine başlamış olmanız Somali seyahatinizin kesinleşmesini sağlayacaktır.

- Somali ticari vize işlemleri için zorunlu olan davetiye yazısı ise vize başvuru evrakları arasında mutlaka bulundurulmalıdır.

- Somali ticari vize ile vize süreniz bitmeden ülkeden ayrılmanız gerekmektedir.

Somali Ticari Vize Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Somali Ticari Vize Nedir?

Somali Ticari vize iş, toplantı, seminer, konferans gibi bir içerikle Somali'ye gidecek olan kişilerin alması gereken bir vize türüdür.

Somali Ticari Vize Almak, Turistik Vizeye Göre Daha mı Kolay?

Somali ticari vize işlemlerinin en önemli bölümünü Somali'de ziyaret edilecek olan firmadan gelen davetiye yazısı oluşturacaktır. Yabancı ülkelere yapılan seyahatlerde davetiye yazısı, vize prosedürleri arasında her zaman önemli bir evrak olurken konsoloslukların göz önünde bulundurduğu bir belgedir. Somali ticari vize uyum koşullarının eksiksiz olarak tamamlanması ve ticari vize davetiyeniz ise her zaman bir avantajdır.

Şirketi Olan Herkesin Somali Ticari Vize Alması Zorunlu mu?

Şirketi olan herkesinSomali ticari vizealması zorunlu değildir. Seyahat amacınızın içeriği ticari bir faaliyet ise, Somali ticari başvurularında bulunmalısınız. Bu şekilde alınmış olan vize ile başarılı bir seyahat gerçekleştirebilirisiniz.

Somali Ticari Vize İle Turistik Seyahatte Bulunmak Sorun Yaratır mı?

Somali ticari vizesi ile turistik seyahatte bulunulması herhangi bir sorun yaratmayacaktır. Somali turistik vize ile ticari bir faaliyette bulunulamazken, Somali ticari vize ile turistik seyahat gerçekleştirebilmektedir.

Somali Ticari Vize İçin Davetiye Yazınız Yoksa?

Somali ticari vize işlemlerinizin gerçekleşebilmesi için zorunlu olan bir belgedir davetiye yazısı. Somali ziyaret edilecek olan şirketten davetiye yazısının alınamaması halinde ise Somali ticari vize alma imkânınız bulunmayacaktır.

Somali Ticari Vize Davet Mektubu Ne Kadar Geçerlidir?

Somali ticari vize işlemleriniz için zorunlu olan davet mektubunun süresi maksimum 3 aydır. 3 ay geçerliliği olan davetiyeniz ile Somali ticari vize başvurularında bulunuluyor olmanız herhangi bir sorun oluşturmaz. Ancak davetiye yazsının üzerinde bulunan tarih aralıkları ise bu davetiye yazısının ne kadar kullanılabileceğine dair en önemli göstergedir.

Uzun Süreli Somali Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Uzun süreli Somali ticari vizesi alabilmek için daha önce almış olduğunuz vizeler ve Somali vizeleriniz belirleyici unsur olacaktır. Somali vizeniz için ilk başvurunuz olması halinde ise uzun süreli Somali ticari vize alma ihtimaliniz düşüktür.