Somali Turistik Vize

Somali Turistik Vize

Somali Konsolosluğu, Somali Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

1.Pasaport

2.Somali vize başvuru formu

3. Başvuru sahibinin çalışmakta olduğu şirketinin antetli kağıdına Konsolosluğa/elçiliğe hitaben yazılmışvize talep dilekçesi

4.2 adet biometrik fotoğraf

5.Somali resmi makamlarınca onaylanmış davetiye belgesi

6. başvru sahibinin Pasaport ve Kimlik kartı fotokopileri

7. Başvuru 3. bir kişi tarafından gerçekleştirilecek olması halinde işlemleri yürütecek kişi adına düzenlenmiş noter onaylı vekalatname yazısı

Somali Konsolosluğu, Somali Turistik Vizesi

Yabancı ülkelere yapılan kısa süreli seyahatler için turistik vize alınması gereken vize türüdür. Somali seyahatiniz kısa bir süreye tekabül ediyorsa şayet, davetiye, ticari bir amaç ve ziyaret gibi içeriklerinden oluşmuyorsa Somali turist vizesi başvurularında bulunmanız gerekecektir. Fuar, toplantı, seminer gibi içerikler ise Somali ticari vize kapsamına girmektedir.

Somali Konsolosluğu, Somali Turistik Vize Başvuru

Somali turist vizesi başvuruları, Somali Konsolosluğu'nun belirlediği önceliklere göre evrakların eksiksiz ve doğru şekilde toparlanıp organize edilmesiyle başlayan bir süreçtir. Somali turistik vize için gerekli olan evraklar doğru bir şekilde toparlanmalı, Somali vize başvuru formu eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurulmalı ve vize başvuru evrakları arasında bulundurulmalıdır. Somali vize başvuru formunuz olmadan yapacak olduğunuz başvuruları ise Somali Konsolosluğu kabul etmeyecektir. İdeal bir şekilde düzenlenmiş başvuru evrakları ile Somali Konsolosluğu yahut Somali Konsolosluğu'nun yetkilendirmiş olduğu vize merkezlerine başvurunuzu yapabilirsiniz Somali turistik vize başvurularında son 10 yıl içerisinde alınmış ve seyahat bitim tarihinden 1 yıl daha geçerliliği olan pasaportlarınız tercih edilmelidir. 10 yıldan daha eski olan pasaportlarla gerçekleştirilen vize başvuru işlemleriniz ise Somali Konsolosluğu kabul etmeyecektir.

Somali Konsolosluğu, Somali Turistik Vize Başvuru Formu

Somali Konsolosluğu, vize başvuru işlemlerinde bulunan başvuru sahipleri hakkında kapsamlı bilgi edinmek istemektedir. Somali vize başvuru formu eksiksiz, gerçeğe uygun ve vize başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde doldurulması gerekirken, vize başvuru formu Somali vizesi talebinizde bulunduğunuzun resmi göstergesidir. Aynı zamanda başvuru formu, vize başvurunuz tanınması, işleme konulmasına dair içeriği de kapsamaktadır.

Somali Turistik Vize İşlemleri Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Somali turist vize işlemleri için son 10 yıl içerisinde alınmış ve en az 2 boş sayfası olan pasaportlarla başvuru işlemlerinde bulunulmalıdır. Yıpranmış, hasar görmüş ve 10 yıldan daha eski pasaportlarla yapılacak olan vize başvurularını ise Somali Konsolosluğu kabul etmemektedir. Somali turistik vize ile Somali çalışma imkânınız bulunmazken çalışmanız halinde ise cezai uygulamalar ile karşılaşacaksınızdır

Somali Konsolosluğu, Somali Turistik Vize Başvuru Evrakları

Somali turistik vize için gerekli olan evraklar yaşınıza, mesleğinize ve çalıştığınız yerde bulunan pozisyonunuza göre değişiklik gösterecektir. Şöyle ki,

Somali Turistik Şirket Ortakları Vizesi

Somali Turistik Çalışan Vizesi

Somali Turistik Emekli Vizesi

Farklı kapsamları olan Somali turistik vize çeşitleridir. Her vize türünde sizlerden istenen evraklar değişirken Somali Konsolosluğu'nun yetkilendirmiş olduğu akredite firmalara seyahatinizin içeriğine göre başvurularda bulunmalısınız. Ayrıca Somali Konsolosluğu, Somali vize işlemleri ile ilgili danışmanlık hizmeti vermemektedir.

Somali Turistik Vize Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Somali Konsolosluğu, Somali Vizesi Almak Zor mu?

Somali vizesi almak, Somali vize koşullarını eksiksiz olarak yerine getirilme koşuluyla alınması zor bir vize değildir. Türkiye vatandaşları Somali Konsolosluğunun belirlemiş olduğu evrakları eksiksiz olarak organize ederek Somali vizelerini alabilirler. Somali vizesi, Somali Konsolosluğunun yetki alanı içerisindedir.

Somali Konsolosluğu, Somali'ye Vize Var mı?

Somali ile Türkiye devleti arasında vize uygulaması mevcuttur. Türkiye vatandaşları Somali seyahatleri öncesi Türkiye Somali temsilciliklerinden Somali vizesini almaları gerekmektedir.

Somali Konsolosluğu, Somali Turistik Vize Süresi Ne Kadar?

Somali turistik vize süresi maksimum 90 gün olarak verilmektedir. Somali vize sürenizin aşılması halinde para cezası uygulaması ile karşılaşabilirisiniz.

Somali Konsolosluğu, Somali Turistik Vize Nasıl Alınır?

Türkiye vatandaşları Somali vizesini iki farklı şekilde alabilirler.

1- Somali Konsolosluğuna şahsi başvuru yaparak

2- Somali Konsolosluğuna şahsi başvuruda bulunmadan danışmanlık firmaları aracılığı ile alabilirler.

Somali Konsolosluğu, Somali Vizesi Ücreti?

Somali turistik vize ücreti seyahatinizin süresine, mesleğinize ve yaşınıza göre değişiklik gösterecektir. Somali vize ücretlerini seyahatinizin içeriği ve tarih aralıkları belirleyecektir.