Somali Vizesi

Somali Vizesi

Somali seyahatinde bulunacak olan vatandaşlarımızın bu ülkeye olan yolcukları öncesi Somali vizesi almaları gerekecektir. Türkiye vatandaşları Somali vizesi olmadan bu ülkeye ise giriş yapabilmeleri ise mümkün değildir. Somali devletinin Türkiye'de resmi bir temsilciliği bulunmazken Somali Fahri Konsolosluğu Ankara ve Somali Fahri Konsolosluğu İstanbul Somali devletinin Türkiye temsilcileridir. Somali ekspres vize uygulaması ise bulunmaz. Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaport sahibi kişilerin ise yolculukları öncesi Somali vizesi almaları zorunludur.

Ayrıca Somali vizelerini, Somali sınır kapılarından temin etme fırsatı bulunmamaktadır. Önerilen durum ise seyahatleri öncesi Somali Türkiye temsilciliklerinden Somali vizelerini edinmeleridir. Türkiye vatandaşlarının Somali'ye girmelerinden en az 10 gün öncesinde sarıhumma aşısı olmaları zorunludur. Bu durum Somali'ye girmek isteyen tüm yabancı ülke vatandaşları için geçerlidir.

Somali Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Somali vizesi için gerekli evraklar bu web sitesinin vize kategorileri bölümlerinde mevcuttur. Türkiye vatandaşları Somali vizesi için gerekli belgeleri bu web sitesinden edinebilirler. Ayrıca Somali Konsolosluğu, Somali vizesi başvuru sahibinden ek evrak talebinde bulunma hakkı her zaman vardır.

Somali Konsolosluğu, Somali Vize Ücretleri

Somali vize ücretleri yapılacak olan seyahat türünüze ve Somali'de ne kadar süre kalınacağına göre değişecektir. Somali'de uzun süreli kalınacak olması halinde bu durum Somali vize ücretlerini belirginleştirir. Somali vize ücretleri, Somali devletinin çalışma alanı içerisindedir.

Somali Konsolosluğu, Somali Vizesi Yeşil Pasaport

Somali vizesi başvurularında bulunacak olan yeşil pasaport sahibi Türkiye vatandaşları Somali vizesi almaları gerekmektedir. Yeşil pasaport sahibi Türkiye vatandaşlarının Somali vize işlemlerinde muaf olmadığı gibi aynı zamanda gri ve kırmızı pasaportu bulunan Türkiye vatandaşlarının da Somali vize işlemlerinde bulunmaları gerekecektir.

Somali Konsolosluğu, Somali Vize İstiyor mu?

Somali ile Türkiye devleti arasında yapılan vize uyum anlaşmaları neticesinde iki ülke arası vize uygulamaları bulunmaktadır. Somali seyahati gerçekleştirecek olan Türkiye vatandaşlarının Somali vizesi almaları zorunludur. Sonuç olarak Somali Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir.

Somali Konsolosluğu, Somali Vizesi Almak Zor mu?

Uluslararası seyahatlerin gerçekleşebilmesi için en önemli prosedür vize işlemleridir. Başarılı ve sorunsuz bir şekilde ziyaret edilecek olan ülkenin vizesini alabilmek için o ülkenin vize uyum koşullarının eksiksiz olarak yerine getirilmesi gerekirken vize uyum koşullarının tam olarak yakalanamaması halinde o ülkenin vizesi alınamayacaktır. Bu durum Somali vizesi için de geçerli bir durumdur. Türkiye vatandaşları bu ülkeye olan seyahatleri öncesi Somali vize uyum koşullarını eksiksiz olarak yerine getirmelidir. Somali vize uyum koşullarının eksiksiz bir şekilde tamamlanamaması halinde ise Somali vizesini başarılı bir şekilde alabilmek zor olacaktır.

Somali Konsolosluğu, Somali Vizesi Nasıl Alınır?

Somali vizesi 2 farklı şekilde alınabilmektedir.

1 Somali Türkiye temsilciliklerine şahsi başvuru yaparak

2 Somali vize işlemleri üzerine faaliyet gösteren danışmanlık firmaları ile

Somali Konsolosluğu, Somali Vizesi Kalktı mı?

Somali vizesi kalktı mı'' sorusu Somali seyahatinde bulunacak olan Türkiye vatandaşlarını yakından ilgilendiren bir konudur ancak Somali vizesi kalkmamıştır. Muhtemel Somali seyahati bulunan Türkiye vatandaşları bu ülkeye olan yolculukları öncesi Somali Türkiye temsilciliklerinden vizelerini almaları gerekmektedir ayrıca Somali vizesi kalktı mı sorusuna dair tüm bilgilere resmi kaynaklardan öğrenilmesi koşuluyla itibar edilmelidir.

Somali Konsolosluğu, Somali Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Somali vize işlemlerinde kullanılacak olan pasaportlarınızın geçerlilik süresi Somali seyahati sonrası en az 6 ay olmalıdır.

Somali vize uyum koşullarının eksiksiz olarak yerine getirilmesi gerekmektedir. Vize uyum koşullarının yerine getirilmemesi halinde Somali vizesi alma imkânınız bulunmaz.

Somali vize işlemleri maksimum 10 iş günü sürmektedir. Somali seyahati gündemi bulunan Türkiye vatandaşları bu ülkeye olan seyahatleri öncesi en az 15 gün önce Somali seyahatlerinin aksamaması için başvuru işlemlerine başlamalıdırlar.