Somali Ziyaret Vizesi

Somali Ziyaret Vizesi

Somali Konsolosluğu, Somali Ziyaretçi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

1. Pasaport

2. Somali vize başvuru formu

3. Başvuru sahibinin çalışmakta olduğu şirketinin antetli kağıdına Konsolosluğa/elçiliğe hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

4. 2 adet biometrik fotoğraf

5. Somali resmi makamlarınca onaylanmış davetiye belgesi

6. başvru sahibinin Pasaport ve Kimlik kartı fotokopileri

7. Başvuru 3. bir kişi tarafından gerçekleştirilecek olması halinde işlemleri yürütecek kişi adına düzenlenmiş noter onaylı vekalatname yazısı

Somali Konsolosluğu,Somali Ziyaretçi Vizesi

Somali ziyaret (akraba)vizesi, Somali'de bulunan akraba veya tanıdık kişilerin ziyaret edilebilmesi için alınması gereken bir Somali vizesi türüdür. Somali akraba ziyareti vizesi, alabilmek için Somali'de bulunan ve ziyaret edilecek olan şahıstan davet mektubu alınması gerekirken, davet mektubunun alınamaması halinde Somali ziyaretçi vizesi alma ihtimaliniz bulunmayacaktır. Somali akraba ziyareti vizesi işlemlerinde bulunulacak olunması halinde ise Somali'de bulunan akrabalardan davet mektubu ve akrabalık ilişkisinin noter tasdiki, Somali'de çalışan yahut öğrenim görmekte olan veya iş arkadaşlarının ziyaret edilebilmesi için ev sahibi tarafından imzalanmış davet mektubu ve ev sahibinin Somali'deki şirketinden yahut kurumundan istihdam veya öğrenim belgesinin alınması zorunludur. Somali'ye böyle bir amaçla gidiyorsanız bu bilgileri göz önünde bulundurabilir, alacak olduğunuz davetiye ile Somali ziyaretçi vizesi işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Somali Ziyaretçi Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Somali Konsolosluğu, Somali Ziyaretçi Vizesi Ne Demek?

Somali Ziyaretçi vizesi, Somali' de bulunan akraba, aile yahut arkadaş ziyaretinin gerçekleşebilmesi için alınan bir vizedir. Böyle bir içerikle Somali'ye gidilmesi halinde Somali ziyaretçi vizesi başvurularında bulunulması gerekecektir. Somali ziyaretçi vizesi alabilmek için Somali'de bulunan akraba yahut tanıdık kişilerden davetiye gelmesi ise zorunludur.

Somali Konsolosluğu, Somali Ziyaret Vizesi Kaç Günde Alınır?

Somali ziyaret vizesi, evrakların tamamlanma ve değerlendirme süresine göre değişiklik gösterir. Bazı durumlarda Somali Konsolosluğu evrakların değerlendirilebilmesi için ek süreye ihtiyaç duyarken bu durum Somali ziyaretçi vizesinin açıklanma süresini belirleyecektir. Olasılıkların göz önünde bulundurulması halinde ise, Somali ziyaretçi vizesi maksimum 3 hafta içerisinde alınabilecektir. Ayrıca Somali Konsolosluğu ihtiyaç duyması halinde ek evrak talebinde bulunabilirken. Yine bu ihtimal vize alım sürenizin belirlenmesini sağlayacaktır.

30 Günlük Somali Ziyaret Vizesi Aldım. Somali'ye Gittiğimde Polise Adres Kaydı Yaptırmam Gerekir mi?

Somali ziyaretinde gidecek olduğunuz adresi kayıt yaptırmanız gerekirken, Somali'de bulunan Somali adresinizin kayıt yapılması ise Somali'den davetiye aldığınız kişinin gerçekleştirmesi gereken bir işlemdir.